Adrenalinové setkání při paintballu

29.8. jsme vyrazili na paintball do Krče na hřiště Paintball Game. I přes velké vedro dorazilo 10 adrenalinových nadšenců, které proti sobě bojovalo pár hodin. Hráli jsme průběžně na třech paintballových hřištích. První hřiště tvořilo hrad a podhradí v podobě malebné vesnice. Druhé hřiště nabízelo moderní město včetně městských ruin. Třetí pak nabídlo apokalyptickou scenérii s vraky aut a ruinami města. Celou dobu nám byl plně k dispozici místí organizátor. Zastavila nás až tma. Adrenalinovou akci jsme zakončili doplněním živin (grilovaným jídlem). Kromě super zážitku si každý odnesl i pár fialových tetování. Příští rok opět vyrazíme na paintball.

Přehled herních scénářů, které jsme hráli:

Team Death match

Hráči se rozdělí do dvou přibližně stejně velkých týmů. Na povel organizátora, který odstartuje hru, hráči vyrazí ze startovní pozice do hřiště a snaží se vyřadit zásahem všechny soupeře. Hra končí zasažením posledního hráče konkurenčního týmu nebo časovým limitem, který se může v závislosti na počtu hráčů pohybovat od pěti do deseti minut.

Hra na Vlajku

V této hře je již nutná základní spolupráce mezi jednotlivými hráči. Opět jsou vytvořeny dva přibližně stejné týmy, které startují z protilehlých stran hřiště. Doprostřed hřiště nebo na strategickou pozici je umístěna vlajka, jejíž získání je hlavním úkolem hry. Na povel organizátora začíná hra a  hráči se snaží co nejrychleji (nebo alespoň rychleji než soupeř) dostat k vlajce a donést ji na startovní pozici druhého týmu. V této hře rozhoduje především schopnost rychle se přizpůsobit nastalé situaci a zkoordinovat jednotlivé členy týmu. Hra končí položením vlajky na startovní pozici, nebo vyřazením všech protihráčů.

Dobývání objektu

Organizátor vybere ze skupiny třetinu hráčů, kteří budou mít za úkol bránit budovu bývalého vojenského skladu. Ostatní hráči jsou útočníci a jejich úkol je jasný - během časového limitu, který se pohybuje v rozmezí dvou až pěti minut, vyřadit všechny obránce - dobýt objekt.

VIP

Skupina je opět rozdělena na dva týmy, které startují z protilehlých stran hřiště. Z jednoho týmu je vybrán tzv. VIP hráč, který dostane slušivou reflexní vestu a stává se tak hlavním cílem soupeře. Jako VIP má výsadní postavení a má zásadní úkol - nenechat se vyřadit(!) a přitom projít skrz hřiště a dosáhnout jeho druhé strany. Soupeřův úkol je jasný, zasáhnout VIP za každou cenu a vyřadit ho tak z boje. Pokud se to povede, vítězí.

Death match

Na povel organizátora je spuštěna hra stylem všichni proti všem, kdy hráči pálí po ostatních, dokud sami chtějí. Zásah nevyřazuje ze hry, pouze strach z dalších kuliček! Pokud tedy hráč už nechce ve hře pokračovat, opouští hřiště. Vyhrává ten nejotrlejší drsňák na hřišti.