Kontakt

Jana Svobodová

jana@sportovninetworking.cz
Telefon: +420 774 326 448

 

SPORTOVKYNĚ TĚLEM I DUŠÍ

Byly mi teprve 3 roky, když jsem to poprvé zkusila. Ten opojný koktejl namíchaný z nadšení, sladkých plodů vytrvalosti a radosti z pohybu. V době, kdy se většina mých vrstevníků stále ještě učila cítit pevnou půdu pod nohama, já už pravidelně obouvala běžky a jako nejmladší závodnice se hnala za vítězstvím. Ale jak jsem postupem času zjistila, lyže nejsou tím jediným sportem, pro který má smysl se dobrovolně zadýchat, a zlatá medaile není tou největší odměnou, kterou si můžu odnést.

Na základní škole v Novém Městě na Moravě (Vysočina) mi volný čas vyplňovala atletika, ale to mi nestačilo. Tak jako nadšený sommelier jsem chtěla ochutnávat stále víc. Akorát místo vinné sklenky jsem se vybavila několika raketami a pálkami…

Tenis se pro mě stal jednoznačně srdeční záležitostí. Proto ho dodnes nejenom často hraju, ale také si plním svůj dětský sen tím, že postupně navštěvuju všechny světově významné tenisové turnaje a nasávám jejich jedinečnou atmosféru. Po Wimbledonu, French Open, Australian Open mi zbývá si odškrtnout už jen US Open. Kromě toho se vyžívám i v badmintonu, squashi, ping-pongu a dalších aktivitách. Ale vraťme se ještě o pár let zpátky, k mým profesním začátkům.

MÁLO ČASU? SPÍŠ SPOLUHRÁČŮ…

Jako projektová manažerka v oblasti e-commerce jsem si rychle uvědomila, jak vzácnou komoditou je čas, a že tím největším úspěchem je umět si ho dobře zorganizovat. I když práce mi občas přerůstala přes hlavu, o svou dávku endorfinů z dobře odpáleného míčku jsem se nikdy nenechala připravit. Cítila jsem, že právě tak si nejlépe dobíjím baterky.

Největším problémem se ukázalo shánění spoluhráčů (na raketové sporty všeobecně). Najít ve svém okolí někoho volného, svolného a „na stejném levelu“, by se dalo přirovnat k menšímu zázraku. Navíc, co když takových lidí chcete mít v kontaktech víc, ať vám hra postupem času nezevšední?

Po hlavě jsem se vrhala do každého přátelského zápasu a turnaje. Posouvaly mě neustále výš nejenom jako sportovkyni, ale i manažerku. Zároveň jsem se, v rámci své profese, pravidelně účastnila nejrůznějších business akcí, kde jsem opět s nálepkou „nejmladší“ musela dokazovat, že si tam zasloužím být. Každé pracovní setkání pro mě bylo výzvou. To mě naučil sport. Až mě jednou napadlo, že svět businessu a sportu toho mají hodně společného. A rozhodla jsem se to dokázat.

ZRODILA SE BUSINESS LIGA

První 2 kola Business ligy (4 měsíce) pro mě byly hodně náročné. Tou dobou jsem ještě žila v Brně, a kvůli zápasům i setkáním jezdila do Prahy jen „na otočku“. Až jsem si jednou řekla „teď nebo nikdy“ – dala výpověď, usadila se v Praze a začala se naplno věnovat tomu, co dává mému životu největší smysl.

Na začátku se zaregistrovala jen hrstka hráčů, proto se úplně nedařilo namíchat výkonnostně rovnocenné dvojice, ale nikomu to nevadilo. Důležitější bylo, že se sešli lidé, kteří jsou jednoduše na stejné vlně.

Dnes už je všechno jinak. Jedinečnost Business ligy, propojující práci se sportem, si v současnosti užívají už desítky podnikatelů, ředitelů, jednatelů, obchodních zástupců i manažerů. Dokonale si tu vyčistí hlavu a navážou nová přátelství s lidmi, se kterými kromě sportovního nadšení sdílí i podobné pracovní nasazení a náhled na život.

Přidejte se k nám.