Tenis

Obecné informace:

1. V létě se hraje na 2 vítězné sety (2:0, 2:1). V setu za stavu 6:6 se hraje tie-break do 7 bodů, rozdílem 2 bodů. V případě stavu 1:1 se hraje klasicky 3. set či super tie-break do 10 bodů, rozdílem 2 bodů. Záleží na individuální domluvě mezi samotnými hráči. Super tie-break je bodován stejně jako klasický set.
    V zimě se hraje se na 1 set. V setu za stavu 6:6 se hraje tie-break do 7 bodů, rozdílem 2 bodů.
  2. Dostanete 4 soupeře na Vaší herní úrovni. V případě později přihlášených, kteří budou zařazeni do nově otevřených skupin, může to vyjít na 3 zápasy.
  3. Volba termínu i času záleží na domluvě mezi samotnými hráči. Domluvíte se telefonicky, emailem či přes web. Jeden ze hráčů rezervuje kurt.
  4. Míčky si bere každý hráč na zápas s sebou. Na místě se domluvíte se kterými budete hrát.
  5. V létě se běžně rezervuje hodina kurtu. V zimě zase 1,5 hod. Za 1,5 hod. se dají zvládnout max. 2 sety a super tie-break. Jen výjimečně se rezervují dvě hodiny za které se dá odehrát 3 sety. Vše záleží na domluvě mezi hráči.
  6. V případě přihlášení se do ligy do začátku kola, budete rozřazeni podle vaší výkonnosti.
  7. Hráči se mohou přihlašovat do ligy, kdykoliv v průběhu kola. Není však garantováno, že budete ve skupině přesně podle vaší herní úrovně.
  8. Jedno kolo je vždy na 2 měsíce.
  9. Po 3. kole se sečtou body za jednotlivé zápasy, vyhlásí se vítězové, předají se poháry. Následně opět bude pokračovat 1., 2., 3. kolo.

Pravidla:

2. Výsledek zapíšete na web.
  3. Hráč, který nereaguje na výzvy svých soupeřů, bude mu zapsána skreč (S:6).
  4. V případě, že hráč reaguje na výzvy až 2 týdny před koncem kola a již se svým soupeřem nenajde vhodný termín pro odehrání zápasu, bude mu zapsána skreč.
  5. Pokud hráči nenajdou vhodný termín v průběhu kola, mohou si zápas dodatečně odehrát v následujícím kole, pokud s tím budou oba dva souhlasit ještě před koncem kola.
  6. Hráči, kteří se nedomluví na zápase, bude jim zapsána skreč (S:S).
  7. V průběhu prvního měsíce kola se má odehrát minimálně 1 zápas.
  8. Pokud nezvládáte odehrávat zápasy, informujte organizátora, co nejdříve.
  9. Pokud zápas nestihnete dohrát kvůli pozdnímu příchodu soupeře či vyrovnanému zápasu, domluvte se při posledním setu na kratším počtu bodů.